Yazdığımız Essay Çeşitleri

 Yazdığımız essay türleri hakkında kısaca bilgi vermek isteriz. Essay yazdırmak isteyen öğrenci arkadaşların hocaları tarafından verilen konunun hangi türde yazılması gerektiğini bize söylemeleri gerekiyor ki , biz de o türe uygun şekilde essay yazalım. Essay konuları genelde benzer konulardır. Hazırlıkta yazdığım konular ile şimdi yazılan essay konuları neredeyse aynı. Essay yazarken, essayin nasıl yazıldığı önemlidir.Essay tamamlanınca, yazdığımız essay örneklerini öğrenciye yollar ve kontrol etmesini isteriz. Essay kalıpları aslında essayinizi kontrol edecek olan hocanız açısından önemlidir. Derste size gösterdiği essay kalıplarını size yazdırdıysa bu essay kalıplarını bize yollamanız, essay içine bu kalıpları yerleştirmemiz önemlidir. Essay outline i hazırlarken bu essay kalıplarını da kullanabileceğimiz bir şablon hazırlamak gerekmektedir.
ESSAY ÇEŞİTLERİ
Compare and Contrast Essay yazılır:
Yazdığımız essay çeşitlerinden ilki olan Compare and Contrast essay leridir. İngilizve hazırlık öğrencileri tarafından yazılması istenen en başta gelen essay türü olduğunu söyleyebiliriz. Essay grubu olarak, öğrencilerden gelen Compare and Contrast essay taleplerini kabul ederek essay yazıyoruz. Adından da anlaşıldığı gibi karşılaştırma ve zırtlıklarını ele alınarak yazılan Compare and Contrast essayleri, gerekli outline hazırlanarak, introduction , body ve conclusion paragraflarına göre akademik essay yazma kriterlerine göre yazılmaktadır.
– Reason Essay yazılır:
Hazırlık atlama sınavına hazırlanan öğrencilere yazdırılan diğer bir essay türü de reason essayleridir. Bu türde istenen essay taleplerini hemen kabul ediyoruz. Reason essay leri bir konunun sebeplerini araştırmamız istendiğinde yazdırılan essay lerdir. Reason essay i yazdırmak istiyorsanız, bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.
– Cause and Effect Essay yazılır:
Yazdığımız essay çeşitlerinden en önemlisi Cause and Effect essay leridir. Bu tarzda birçok essay yazdık. Genelde konular benzerlik gösterir. Verilen konunun sebepleri ve sonuçları hakkında yazılan essay türüdür. Cause and Effect essaylerini yazarken, hocalarınız bu essay türüne ait keywords leri kullanmanızı bekleyeceği için biz de essay yazarken bu teknikleri uyguluyoruz.
– Opinion Essay yazılır:
 Opinion essayleri en genel ve en çok yazılan essay türlerinden biridir. Verilen bir konu hakkında sizin düşüncenizi akademik ölçülere göre yazmanız beklenir. Tüm üniversite öğrencilerine Opinion essay i yazıyoruz.
– Advantage and Disadvantage Essay yazılır :
Yazdığımız essay çeşitlerinden biri de Advantage and Disadvantage essayleridir. Adından da anlaşılacağı gibi verilen bir konunun avantajları ve dezavantajları hakkında sizden essay yazmanız beklenir. Advantage and Disadvantage essayiniz varsa bu konuda bize başvurun size hemen destek sağlayalım.
– Persuasive Essay yazılır:
Yazdığımız essay çeşitlerinden biri de Persuasive essay leridir. Verilen konuyu ele alıp okuyanları ikna etmemiz beklenen essay türüdür. Güçlü argümanları ele alarak savunduğumuz ve bilimsel verileri ortaya koyup okuyucunun zihninde aksi bir fikir bırakmayacak şekilde ele alınan essay türüdür. Öğrencilerimizden gelen Persuasive essay taleplerini kabul ediyoruz.
Argumentative Essay yazılır:
 Argumentative essay türü yazdığımız essay çeşitlerinden en sonuncusudur. Verilen konu tartışmacı bir üslup ile ele alınarak, sanki karşımızda birisi var ve onunla bu konuyu tartışıyormuş gibi yazdığımız essay türlerinden biridir. Argumentative essay yazmakta sorun yaşayan hazırlık atlama öğrencilerine ve bölümlerine geçmiş ama ingilizce dersi alan tüm öğrencilere essay yazıyoruz.
Yazdığımız Essay Çeşitleri

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?